FARE

FARE vyrábí dětskou, chlapeckou a dívčí, dámskou a pánskou obuv. Všechny tyto segmenty se dále vyrábí v celoročním, letním a zimním provedení. Od roku 2003 vyrábí FARE také trekkingovou obuv, vybavenou klima membránou. Trekkingová obuv je vyráběna od čísla 23 ve všech velikostech, včetně nadměrných a to až do čísla 49.

Hlavní zaměření ve FARE ale neustále zůstává na obuv pro děti. Tomuto programu je věnována dlouhodobě nejvyšší pozornost a jistě není náhodou, že značka FARE si postupně získala dominantní postavení na Českém trhu s dětskou obuví.

 Kolekce společnosti FARE je pravidelně dvakrát ročně obměňována a doplňována, vždy v měsíci únoru a srpnu. Ve FARE můžete dnes sledovat více jak 400 vzorů, které se neustále vyvíjí a vylepšují o získané poznatky. Všechny vzory splňují základní funkci chránit nohu, ale důležitou roli hraje také to, aby obuv dobře vypadala. Obě tyto věci patří neodmyslitelně k sobě a jedna bez druhé by neobstála. Proto je práce designéra a modeláře obuvi velmi důležitá. Inspiraci čerpá designér neustále v nových módních trendech a v prostředí v kterém žije.

 

DPK

Společnost D.P.K., specialista na výrobu kvalitní dětské obuvi, byla založena v roce 1994. Již od samého začátku se striktně zaměřila na výrobu zdravotně nezávadné obuvi pro děti do tří let a ze svého kréda neslevila ani po letech.

Pestrost, soulad, pohodlí a vkus

Sladění barev vrchových usňových materiálů s podešvemi, šněrovadly a ostatními použitými komponenty je typické pro obuv D.P.K. Jako vrchový materiál je používána měkká, čalounická useň, která svými vlastnostmi podporuje zdravý vývoj dětské nohy. V současné D.P.K. vyrábí více než 50 modelů dětské obuvi v několika barevných kombinacích.

Záruka kvality

Jelikož výrobky pro děti do tří let musí splňovat podmínky dané vyhláškou č.84/2001 Sb. o hygienické nezávadnosti, jsou všechny použité materiály pro dětskou obuv z produkce D.P.K. pravidelně laboratorně prověřovány v Institutu pro testování a certifikaci a.s. Zlín. Poslední certifikáty byly vydány v lednu 2009 a jsou platné do roku 2012.

  • Dětská obuv D.P.K. a povinná certifikace
    Vzhledem k tomu, že výrobky pro děti do tří let musí splňovat podmínky dané vyhláškou č.84/2001 Sb. o hygienické nezávadnosti, jsou všechny použité materiály pro dětskou obuv z produkce D.P.K. pravidelně laboratorně prověřovány v Institutu pro testování a certifikaci a.s. Zlín. Poslední certifikáty byly vydány v lednu 2009 a jsou platné do roku 2012.
  • Dětská obuv D.P.K. a dobrovolná certifikace
    Vedle povinné, hygienické certifikace je kolekce posuzována Komisí zdravotně nezávadného obouvání, která je složena se zástupců Univerzity Tomáše Bati, Baťovi nemocnice, Institutu pro testování a certifikaci a České obuvnické a kožedělné asociace a která hodnotí ortopedické provedení výrobků.
  • Dětská obuv D.P.K. a oprávnění k užívání ochranné známky "Žirafa" a "Česká kvalita"
    Díky kladnému hodnocení jak povinné, tak i dobrovolné certifikace, bylo Českou obuvnickou a kožedělnou asociací vydáno, nejenom pro výrobky pro děti do tří let, ale pro celou kolekci dětské obuvi D.P.K., Licenční oprávnění k užívání ochranné známky „Žirafa“ a „Česká kvalita“.

 

Veleta

Firma byla založena na podzim roku 1992. Již v začátcíchzaměstnávala 25 lidí ve výrobě svršků na obuv pro tuzemské firmyi firmy italské. V roce 1996 práce na polotovarech skončila a začalavýroba kompletních bot. Nejprve letní, tj. sandály a pantofle, následně se sortiment rozšířil na dětské polobotky a kotníčky, poténásledovala obuv dámská i pánská.
V současné době má firma ve výrobním programu 28 modelů v letními zimním provedení, v dětských, dámských a pánských vzorech ve velikostech č.19 - č.46.
Jedná se výhradně o obuv z přírodních kůží vyráběnou v ČR. Firmavlastní certifikát na zdravotní a pracovní provedení obuvi.


PROTETIKA

Společnost PROTETIKA, a.s. je výrobcem, prodejcem a distributorem širokého sortimentu zdravotnické specializované obuvi a zdravotnických pomůcek.
Sériové zdravotnické pomůckyOrtopedicko - rehabilitační sandályVycházková obuv se zdravotními prvkyPROTETIKA, a.s. je držitelem certifikátu systému kvality ISO 9001:2008 a ISO 13485:2003 na tyto činnosti - vývoj, výroba, oprava a prodej zdravotnických a terapeutických pomůcek třídy I.

V České republice zastupuje společnost PROTETIKA, a.s. její dceřiná společnost PROTETIKA CZ PLUS, spol. s r.o. se sídlem v Břeclavi a působí mimo vlastního Slovenska i na dalších zahraničních trzích např. na Ukrajině, v Rusku a dalších zemích střední a východní Evropy.
 V roce 2013 si PROTETIKA, a.s. připomíná 90.výročí ortopedické tradice na Slovensku, kdy v roce 1923 založilo výrobní družstvo ODIP Praha svou první filiálku ve státních ortopedických dílnách na Vajnorské ulici v Bratislavě.

Posláním společnosti PROTETIKA, a.s. je starat se o zdraví klientů prostřednictvím série procesů, a přístupů s využitím moderních technologií tak, aby byla výsledkem této činnosti kvalitní, zdraví prospěšná, moderní funkční obuv a celá řada zdravotnických pomůcek.

Attipas

Obuv Attipas byla vyvíjena ve spolupráci s katedrou ortopedie na Národní Soulské univerzitě a využila výsledků z moderních studií o vývoji dětské nohy.

Důležitou informací je, že chodidla novorozenců nejsou tvořena kostmi, ale jemnou a elastickou chrupavčitou tkání, kterou nezaznamenáte ani na rentgenu. Jakákoli deformace této chrupavky pak může negativně ovlivnit celý pohybový systém dítěte. Proto je velmi důležité, aby noha dítěte měla maximálně přirozený vývoj a nic ji nebránilo v pohybu.

Tento pozitivní vliv přirozené chůze na celý organismus je potvrzen vědci po celém světě a chůze a běh naboso se stávají čím dál tím více populárními ve všech vyspělých zemích USA i Evropy.

Jakékoli uměle pozměněné prostředí během vývoje, například pevná pata a podrážka, je pro dětskou nohu zatěžující. Dítě udělá v průměru 18 000 kroků za den, proto by jeho boty měly být maximálně lehké
a neměly by být pro nohu zátěží. Pokud věříme přírodě, nesnažíme se zcela měnit vnější podmínky vývoje. Naší úlohou je kvalitně pomáhat a podporovat tento dokonalý přirozený vývoj lidské nohy.

Obuv pro miminka od společnosti Attipas přirozeně pomáhá správnému formování chůze u dětí, která je tak maximálně přiblížena chůzi naboso.
Je extrémně měkká, flexibilní a kopíruje tvar nohy dítěte s cílem usnadnit přirozený vývoj dětských nohou. První krůčky dítěte by měly být
správné, protože jsou základem správného držení těla a správné chůze na celý život!

Výrobci obuvi značky ATTIPAS věnují zvláštní pozornost kvalitě a bezpečnosti svých výrobků.

V Jižní Koreji tyto boty získaly certifikát na netoxičnost, a úspěšně prošly testem přítomnosti formaldehydu.

V Německu naše výrobky získaly příslušný certifikát TÜV.

V České republice existují speciální požadavky k obsahu nebezpečných látek a bezpečnosti zboží pro děti do 3 let. Proto se naše společnost obrátila na akreditovanou laboratoř obuvnických výrobků ve Zlíně
a laboratorní výsledky testů ukázaly, že kojenecké botičky značky ATTIPAS plně odpovídají hygienickým normám stanovených českým právním systémem!

 

D.D.STEP

Obuv D.D.step se vyznačuje vysokým pohodlím a komfortem a atraktivním vzhledem. Boty D.D.step jsou vyráběny z měkkých kůží, jsou používány neklouzavé ohebné podešve a kožené stélky. Použité materiály zaručují flexibilitu a pohodlí pro dětskou nožičku. Konstrukce obuvi je navržena tak, aby co nejméně bránila zdravému vývoji dětské nohy.
Pravidelně vystavujeme na veletrzích STYL/KABO v Brně.

VLASTNOSTI DĚTSKÉ OBUVI D.D.STEP

* Použité přírodní materiály testované v české laboratoři
* Nová technologie šití zaručující flexibilitu a komfort
* Kulatá prostorná špička poskytující dostatek místa pro prsty
* Speciální stélky absorbující vlhkost a tlumící nárazy
* Ohebné neklouzavé podešve s nízkou hmotností
* Podzimní a zimní modely jsou opatřené kvalitními zipy značky YKK